Манастир Манасија- шест деценија истраживања и заштите

У оквиру манифестације „Музеји за 10“, у уторак 16. маја у Музеју угљарства у Сењском Руднику, отворена је изложба под називом: „Манастир Манасија – шест деценија истраживања и заштите“, ауторке Смиљане Додић, музејског саветника Завичајног музеја у Јагодини.

Manastir Manasija

У присуству руководства ЈППЕУ Ресавица, РМУ „Рембас“ Ресавица, Председника општине Деспотовац, Председника скупштине, инжењера и радника рудника, представника синдиката, бројних гостију и пријатеља музеја, мештана Сењског Рудника, изложбу је свечано отворио директор РМУ „Рембас“ Ненад Лукић.
Овом приликом се захваљујемо Завичајном музеју у Јагодини на сарадњи и прилици да изложба буде презентована посетиоцима Музеја угљарства.
Уједно се захваљујемо руководству ЈППЕУ Ресавица и РМУ „Рембас“ на помоћи и подршци у реализацији изложбе.
Изложбу можете посетити сваког дана од 9 до 17 часова, до 31. маја 2023. године.

Добродошли ⚒ ⚒ ⚒

Обавештење за посетиоце

Поштовани посетиоци,
Обавештавамо Вас да је Музеј угљарства у Сењском Руднику почео са радом од понедељка, 11. маја 2020. године. Због новонастале ситуације, групне посете биће омогућене уз присуство максимално 10 посетилаца по групи, искључиво уз поштовање прописаних мера заштите.

МУЗЕЈ УГЉАРСТВА у Сењском Руднику

35234 Сењски Рудник