Дани европске баштине 2018 – „EVROPSKA GODINA KULTURNOG NASLEĐA – UMETNOST DELJENJA“

Muzej ugljarstva u Senjskom Rudniku i ove godine učestvuje u obeležavanju velike evropske manifestacije
koja promoviše kulturno nasleđe. Ovogodišnja zajednička tema Dana evropske baštine na nivou Evrope je
„Evropska godina kulturnog nasleđa – umetnost deljenja“.
U okviru ove manifestacije muzej je pripremio dečju radionicu o TRADICIONALNOJ PRIPREMI HLEBA.
Cilj radionice je da deca vide kako se hleb nekada pripremao i pekao u domaćinstvima, ali i da ih upoznamo sa
pekarskim zanatom gde će glavnu ulogu imati pekarska porodica koja se ovim poslom u Senjskom Rudniku bavi već
40 godina. Članovi te porodice će biti aktivni učesnici radionice gde će pokazati kako se mesi i peče hleb
u velikim pećima. Deca će imati priliku da se i sama oprobaju u mešenju hleba,i pripremi još nekih
tradicionalnih recepata u čemu će imati pomoć svojih nastavnika i radnika muzeja.

Radionica će se održati u Muzeju ugljarstva, 02.10.2018. sa početkom u 10 časova.

Обавештење за посетиоце

Поштовани посетиоци,
Обавештавамо Вас да је Музеј угљарства у Сењском Руднику почео са радом од понедељка, 11. маја 2020. године. Због новонастале ситуације, групне посете биће омогућене уз присуство максимално 10 посетилаца по групи, искључиво уз поштовање прописаних мера заштите.

МУЗЕЈ УГЉАРСТВА у Сењском Руднику

35234 Сењски Рудник